تبلیغات
Ethnologie de l’Iran شناخت مردم ایران ( شما ) Anthropology of iran * (SHEMA) Shenakht mardom iran - فرهاد ورهرام تجلیل شد
Ethnologie de l’Iran شناخت مردم ایران ( شما ) Anthropology of iran * (SHEMA) Shenakht mardom iran
هرگونه استفاده از نوشته های این وب بدون اجازه کتبی نویسنده اکیدا" ممنوع است
علیرضاآیت اللهی از1341 فولکلوریست،1345محقق دانشگاه تهران و همکار«فرهنگ مردم» ، 1351 نخستین کارشناس مردمشناسی دانشگاهها،1354 مدرس مردمشناسی دانشکاه ابوریحان و با تحصیلات دکتری مردم شناسی در فرانسه در 1365 ،استاد مردم شناسی دانشگاه شهید بهشتی بوده است

فرهاد ورهرام تجلیل شد

شنبه 17 تیر 1396

نویسنده: Alireza Ayatollahi ( Tehran.Iran ( علی رضا آیت اللهی ( ایران.تهران ) |

.
 شنبه 17 تیر 1396 - 12:36:06  

فرهاد ورهرام تجلیل شد

 سیاست‌های جدید شبکه مستند به بهانه یک جشنواره تلویزیونی

فرهنگ > تلویزیون - ایسنا نوشت: مدیر شبکه مستند اعلام کرد که قصد دارد این شبکه را به خانه مستندسازان تبدیل کند. او بر تعامل بیشتر با مستندسازان جوان تاکید کرد.


نشست خبری فصل جدید جشنواره تلویزیونی مستند با تقدیر از برگزیدگان فصل نخست جشنواره برگزار شد.

این نشست صبح شنبه - ۱۷ تیر ماه - برای اعلام شروع فصل دوم جشنواره تلویزیونی مستند برپا و در جریان آن از فرهاد ورهرام، پیشکسوت مستندساز نیز تجلیل شد.

در این نشست سلیم غفوری (رییس شبکه مستند)، مهدی میرتیموری (دبیر جشنواره مستند) و فرهاد ورهرام (مستندساز پیشکسوت) حضور داشتند و سخنرانی کردند.

شبکه مستند را به خانه مستندسازان تبدیل می‌کنیم

در ابتدای مراسم سلیم غفوری در سخنانی درباره جشنواره تلویزیونی مستند گفت:‌ برگزاری این جشنواره در شبکه مستند نتیجه کار مستندسازان جوان است. این مستندسازان جوان امروزه در داخل کشور و جشنواره‌های بین المللی حرف جدی برای گفتن دارند و با آثار خوبشان گامی برای بیان فرهنگ کشور برداشتند. زمانی که ما این جشنواره را طراحی می‌کردیم به دلیل تعداد زیاد جشنواره‌ها در کشور تصور نمی‌کردیم که با استقبال روبه‌رو شود اما آثار زیادی به دبیرخانه رسید که از لحاظ کیفیت و کمیت خوب بودند و حتی خارج از حد تصور ما بود.

او ادامه داد:‌ حضور مستندسازان جوان از تمام نقاط کشور باعث شد برخی از چهره‌هایی که توانمند بودند اما کمتر دیده شده بودند، شناخته شوند. در واقع نقطه مثبت و هدف ما از این جشنواره استعدادیابی و شناخت مستندسازان جوان بود و امیدواریم با این مستندسازان جوان تعامل برقرار کنیم.

مدیر شبکه مستند در ادامه با اشاره به فصل اول جشنواره تلویزیونی مستند بیان کرد: فصل اول این جشنواره با نمایش اثار و رأی مردم و داوران به پایان رسید و فصل دوم هم از امروز ۱۷ تیر ماه شروع می‌شود و در پایان شهریور داوری آثار ارسالی فصل دوم را خواهیم داشت.

او اعلام کرد: آثار برگزیده فصل اول این جشنواره هر هفته روزهای زوج ساعت ۱۷ از شبکه مستند به نمایش در می آید.

غفوری افزود: ما در این مراسم از فرهاد ورهرام تقدیر خواهیم کرد زیرا آثاری که ایشان تولید کرده‌اند، جزو ماندگارترین مستندهای کشور است و برخی از این آثار در شبکه مستند به نمایش درآمده است. در حال حاضر ما مجموعه‌ای را با فرهاد ورهرام در دست تولید داریم که به موقع درباره آن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

مدیر شبکه مستند سپس گفت: یکی از افتخارات ما همکاری با مستندسازان جوان و با استعداد و همچنین استفاده از تجربیات مستندساز پیشکسوت است. ما در واقع دونسل جوان و پیشکسوت را در کنار هم داریم و شاهد پیشرفت سینمای مستند در کشورمان هستیم.

غفوری با اشاره به جایگاه سینمای مستند در تلویزیون اظهار کرد:‌ سینمای مستند در تلویزیون و خارج از آن حرف جدی در کشور ما دارد و در حوزه‌های مختلف جشنواره تولیداتی داشته‌ایم که موضوعات نیازمند کشور بوده است.

او گفت:‌ برنامه‌ای که برای شبکه مستند داریم این است که این شبکه به خانه مستندسازان تبدیل شود و در حال شکل‌گیری هم است و در واقع این جشنواره گامی در همین راستا بود و جشنواره‌های بعدی نیز این را تثبیت خواهد کرد. امیدوارم که حمایت رسانه‌ها از جشنواره فصل دوم بسیار بهتر باشد.

در این جشنواره سهم مردم در انتخاب برگزیدگان بالا بود

در ادامه مراسم کلیپی درباره زندگی و فعالیت‌های فرهاد ورهرام، مستندساز پیشکسوت پخش شد و این مستندساز در سخنانی اظهار کرد: در ابتدا که یک جشنواره جدید به جشنواره‌های دیگر اضافه شده بود، ناراحت بودم زیرا تعداد جشنواره‌های زیاد است و در واقع جشنواره برای مدیران مهم است و پولی از جیب مستندسازان خارج می‌شود و هزینه جشنواره می‌شود اما این جشنواره بسیار متفاوت عمل کرد و مردم نقش زیادی در رأی‌گیری آثار داشتند. این جشنواره باعث شد در سطح وسیع آثار دیده شود و مردم رأی دهند. امیدوار هستم این روند ادامه پیدا کند. اختتامیه فصل اول هم متفاوت بود زیرا متوجه شدم این بودجه از مستندسازان کنده نمی‌شود و به جیب کسی نمی‌رود.

در ادامه از سوی مدیر شبکه مستند و دبیر جشنواره تلویزیونی مستند به فرهاد ورهرام هدایا و لوح تقدیری اهدا و از او تجلیل شد.

جوایز جشنواره تلویزیونی مستند چگونه پرداخت می‌شود؟

میرتیموری، دبیر جشنواره تلویزیونی مستند در سخنانی اظهار کرد:‌ بعد از فراخوان عمومی جشنواره ۴۶۴ نفر ثبت نام کردند و ۳۵۸ اثر ثبت شد که از بین این آثار ثبت شده، ۳۰۴ اثر به دبیرخانه ارسال شد که از میان آنها ۵۱ اثر مربوط به فصل اول است که در این میان ۳۱ فیلم ساز از شهرستان بودند و ۵ کارگردان زن نیز در میان آنها بود و ۴۲ اثر متعلق به فصل دوم جشنواره است که ۲۲ اثر از تهران و ۲۰ اثر نیز از شهرستان ارسال شده که در این میان سه کارگردان زن هم حضور داشتند. همچنین ۳۱ برنامه از این آثار بر روی آنتن رفت و حدود ۴۵ هزار و ۹۸۰ نفر در نظرسنجی جشنواره شرکت کردند. فصل دوم جشنواره تلویزیونی مستند از امروز ساعت ۱۹ روی آنتن می‌رود. در این فصل دستمزدی که به عنوان جایزه برای کارگردان اثر در نظر گرفته شده، بخشی را به صورت نقدی پرداخت می‌کنیم و بخش دیگر را صرف تولید آثار این مستندسازان خواهیم کرد؛ البته در فصل اول نیز برای جوایز همین اتفاق خواهد افتاد.

او افزود: اطلاعات کارگردانان جمع‌آوری شده است و در پایان این فصل اول، باشگاه مستند کار خود را آغاز خواهد کرد.

اسامی برگزیدگان فصل اول جشنواره تلویزیونی مستند

در این مراسم ورهرام،‌ میرتیموری و سلیم غفوری جوایز برگزیدگان فصل اول جشنواره تلویزیونی مستند را اهدا کردند.

اسامی برگزیدگان فصل نخست این جشنواره به این شرح است:

فاطمه افخمی اردکانی فیلم مستند «یک روز با شعبون»

علیرضا دهقان فیلم مستند کوتاه‌ «اوسیا»

فرهاد دوانقی فیلم نیمه بلند از نگاه مردم‌ «مثبت ۵۸»

علی رضا خوشنویس فیلم نیمه بلند به نام «‌داستان یک پایان»

دلاور دوستانیان فیلم مستند بلند به نام «هینی مینی»

خلیل رشنوی فیلم مستند بلند از نگاه مردم‌ به نام «‌وقتی گنجشک‌ها جیغ می‌کشند»

در پایان مراسم سلیم غفوری در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره‌ی ارتقاء کیفیت مستندها بیان کرد:‌ برای ارتقای کیفیت مستند، مستندسازان در کنار حمایت از تولید آثار از حضور مشاوران پیشکسوتان و ناظران کیفی بهره خواهند برد. در واقع تولید آثار مستند برای مستندسازان به کارگاه آموزشی هم تبدیل می شود و این اساتید در کنار مستندسازان باعث ارتقاء‌ کیفیت آثار می‌شوند.

او ادامه داد:‌ ما به عنوان یک شبکه تلویزیونی نمی‌توانیم امکانات زیادی در اختیار مستندسازان قرار دهیم اما با توجه به اینکه شبکه به کیفیت اچ دی تبدیل شده کیفیت کار مستندسازان نیز باید اچ‌دی باشد.

میرتیموری در ادامه در پاسخ به یکی از پرسش‌ها درباره تبلیغات جشنواره گفت: ما از بیلبورد استفاده نخواهیم کرد اما ارتباطامان با شبکه‌های دیگر بیشتر شده و می‌خواهیم از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم و سعی می‌کنیم رأی گیری برای این دوره بالا رود.

غفوری بیان کرد:‌ آثار مستند باید در تلویوزیون دیده شود و طراحی ما برای جشنواره مستند نیز بر این چارچوب بوده است. برنامه ما این است که جشنواره به یک رویداد بین‌المللی درآید و شاهد حضور آثاری از کشورهای دیگر باشیم.

5858


نظرات() 
How much does it cost to lengthen your legs?
شنبه 18 شهریور 1396 12:16 ب.ظ
Howdy! This article could not be written any better! Looking at this article reminds me of my
previous roommate! He always kept talking about this. I most certainly will send this post to him.
Fairly certain he will have a great read. Many thanks for sharing!
Foot Problems
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:24 ب.ظ
Howdy! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new initiative in a
community in the same niche. Your blog provided us beneficial information to
work on. You have done a wonderful job!
What is the tendon at the back of your ankle?
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:36 ب.ظ
Hi! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came
to take a look. I'm definitely loving the information. I'm
bookmarking and will be tweeting this to my followers! Outstanding blog and
terrific design.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Alireza Ayatollahi ( Tehran.Iran ( علی رضا آیت اللهی ( ایران.تهران )

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان


← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :