تبلیغات
Ethnologie de l’Iran شناخت مردم ایران ( شما ) Anthropology of iran * (SHEMA) Shenakht mardom iran - مطالب هفته دوم مرداد 1396
Ethnologie de l’Iran شناخت مردم ایران ( شما ) Anthropology of iran * (SHEMA) Shenakht mardom iran
هرگونه استفاده از نوشته های این وب بدون اجازه کتبی نویسنده اکیدا" ممنوع است
علیرضاآیت اللهی از1341 فولکلوریست،1345محقق دانشگاه تهران و همکار«فرهنگ مردم» ، 1351 نخستین کارشناس مردمشناسی دانشگاهها،1354 مدرس مردمشناسی دانشکاه ابوریحان و با تحصیلات دکتری مردم شناسی در فرانسه در 1365 ،استاد مردم شناسی دانشگاه شهید بهشتی بوده است

مراسم مذهبی سالیانه قره کلیسا

جمعه 13 مرداد 1396

نویسنده: Alireza Ayatollahi ( Tehran.Iran ( علی رضا آیت اللهی ( ایران.تهران ) |

یکشنبه 8 مرداد 1396 - 14:16:50  چاپ

پایان مراسم مذهبی سالیانه قره کلیسا

استان‌ها > آذربایجان غربی - مراسم مذهبی سالیانه قره کلیسا به پایان رسید.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، مراسم مذهبی سالیانه قره کلیسا که با عنوان باداراک یا عشای ربانی به مناسبت سالروز شهادت طاطائوس مقدس یکی از حواریون حضرت عیسی مسیح (ع) برگزار می شود با انجام اعمال خاص این مراسم به پایان رسید.

امسال این مراسم که شصت و سومین سال برگزاری آن بود با حضور ارامنه ایران و جهان در محل کلیسای طاطائوس شهرستان چالدران به مدت سه روز، با شکوه خاصی برگزارشد.

رازو نیاز با خدا، روشن کردن شمع، قربانی کردن گوسفند غسل تمعید نوزادان از جمله اعمالی هستند که ارامنه حاضر در مراسم در این کلیسا آن را به جای آوردند و از خداوند منان طلب برای بخشش گناهانشان رحمت و مغفرت کردند.

گفتنی است در این مراسم مذهبی خورشیدی معاون مدیر کل سیاسی وزارت کشور، حسین زاده فرماندار چالدران، مصطفوی مدیر کل سیاسی استانداری آذربایجان غربی، فیروزی رئیس اداره اقوام اقلیت ها و فرق وزارت کشور و برخی از مسئولان استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند.

 

46

نظرات() 

جامعه ایرانی از لحاظ سبک زندگی دارای تنوع است

پنجشنبه 12 مرداد 1396

نویسنده: Alireza Ayatollahi ( Tehran.Iran ( علی رضا آیت اللهی ( ایران.تهران ) |


شِما : در زمان حکومت پهلوی اصل بر ناسیونالیزاسیون و به بهانه ی « وحدت ملٌی » یکی سازی مردم در آداب و عادات و رسوم و نهایتا" قومیت زدائی ، لهجه زدائی و... دین زدائی بود ؛ و حال رئیس جههوری دوازدهم ایران در مراسم تنفیذ حکم خود :

 


آموخته‌ایم که جامعه ایرانی از لحاظ سبک زندگی دارای تنوع است. زنان، مردان، جوانان، روستائیان و شهرنشینان ما به یک شیوه زندگی نمی‌کنند و همه برداشت یکسانی از فرهنگ و هنر ندارند. این تفاوت و تنوع را باید به رسمیت شناخت و پاس داشت چه اینکه همه اقوام ایرانی پاره تن مام وطن هستند و حق دارند که خواهان توجه و مشارکت بیشتر باشند تا توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی متوازن و عادلانه در همه کشور محقق شود.


نظرات() 

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Alireza Ayatollahi ( Tehran.Iran ( علی رضا آیت اللهی ( ایران.تهران )

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان


← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :